Šerák, Praděd, Jelení studánka, Lysá hora, ... tak tady jsme začínali před deseti lety. První zimní přechody, noční spanilé jízdy a dostatek slivovice.
Alpy, Andy, Himálaj, Ťan Šan, Hindúkuš, Kavkaz, ... a tady jsme teď! Kluci z Jeseníků a Beskyd, co mají společný cíl a chtějí jít stále výš a těžší cestou.
Kámoši, pro které jsou hory srdcovou záležitostí i životním posláním.


Co plánujem?


Matterhorn - Schmid Route (TD+, V UIAA, WI 4+,M5, 1280m)

Tak tohle je cesta "par excellence"! Jedna ze tří posledních velkých výzev v Alpách. Spolu se severní stěnou Grandes Jorasses a Eigeru je severní stěna Matterhornu jedna ze tří velkých a legendárních severních stěn Alp. Schmidova cesta je prvovýstup z roku 1931 za kterou dostali bratři Schmidové olympijskou medajli. Jedná se o velmi náročnou alpskou cestu, která jen málokdy jde do podmínky a skýtá mnoho náročných a nebezpečných pasáží.

Odkazy:


Mont Blanc - Innominata Ridge (D+, IV UIAA, WI 2)

Obávaná a hodně náročná alpská cesta, kde hrajou klíčovou roli podmínky a hodně časný přechod Grand Couloir. Stejně jako Kuffner Ridge se tato cesta chodí na začátku nebo na konci letní sezóny nejlépe po chladné noci, která minimalizuje nebezpečí pádu kamení hlavně při přechodu Grand Couloiru.
 

Mont Maudit - Kuffner Ridge (D, IV UIAA)

Alpská klasika na jeden ze tří vrcholů Mont Blanku. Jedná se o krásnou dlouhou mixovou alpskou cestu obtížnosti D. Z důvodů (italské) jiho-východní expozice je nejlépe lozitelná na začátku/konci sezóny po studené noci s brzkým startem, kdy se minimalizuje riziko pádu kamení a ridge jsou ještě tvrdé. Trochu trikový je sestup, který se je nejjednodušší na francouzskou stranu, takže se zpátky na italskou stranu se musíte dostat autobusem. 

Odkazy:  

Žádné komentáře:

Okomentovat