Šerák, Praděd, Jelení studánka, Lysá hora, ... tak tady jsme začínali před deseti lety. První zimní přechody, noční spanilé jízdy a dostatek slivovice.
Alpy, Andy, Himálaj, Ťan Šan, Hindúkuš, Kavkaz, ... a tady jsme teď! Kluci z Jeseníků a Beskyd, co mají společný cíl a chtějí jít stále výš a těžší cestou.
Kámoši, pro které jsou hory srdcovou záležitostí i životním posláním.


úterý 7. března 2017

Ledolezení v Krkonoších

Cíl: Ledopád poblíž stezky Buď fit
Datum: 26. února 2017
Obtížnost: WI3 - WI4, 20 m, 70 - 80°, kompaktní led
Lokace:  Labský důl, Krkonoše
Účastníci: Venca, Mrqa, Martin
Vybavení: Lana, cepíny, mačky, šrouby a presky
Link: http://ledopad.krnap.cz/index.php

Pěkná oblast s krátkým ledopádem. Je to kousek ze Špindlu. Jde se po běžkařské stopě s komickým názvem Buď fit. Pak se musí brodit řeka Labe, což je prča. Je tam dokonce natažené ocelové lano, ale my jsme dali přednost skákání po šutrech. Na přístup jsou ideální lyže nebo sněžnice. Pak se dá pokračovat na tůru na hřeben Krkonoš přes Labskou boudu, kde nás pobavil velmi nepříjemný pan vrchní.

Teď něco málo k samotnému lezení. Abych to ve skratce shrnul, je to pohoda. Není to ani moc těžký ani moc dlouhý. Nahoře je připravený štand u stromu vlevo pro jištění zvrchu. Dají se tam vymyslet tak 3 až 4 různé linie na levé části ledu a další 2 až 3 na pravé části, ale ten nebyl v moc dobré kondici, když jsme tam přišli. Obtížnost se výrazně liší podle toho, jakým směrem to tam narvete. Nakonec jsme zkoušeli to nejtěžší, co šlo a podle zkušeného Mrqi jsme lezli WI4+/85° v kompaktním ledu. Pro zajištění by mělo stačit 6 šroubů, ale vemte raději víc. A malé ponaučení na závěr: Nenechávejte hůlky zapíchnuté moc blízko stěny; někdo by se je mohl při slaňování zarazit do prdele.

Nezapomeňte se před lezením rezervovat zde a důkladně si přečíst popis a pravidla.

Hore zdar!


Přístup k ledopádu. Když jsme ho viděli, tak mrqa začal valit jak křeček.


Ledopád v celé jeho kráse

Mrqa to tam našrouboval ...
 ... a vylezl. Všimněte si hůlek vlevo pod stěnou.

Žádné komentáře:

Okomentovat