Šerák, Praděd, Jelení studánka, Lysá hora, ... tak tady jsme začínali před deseti lety. První zimní přechody, noční spanilé jízdy a dostatek slivovice.
Alpy, Andy, Himálaj, Ťan Šan, Hindúkuš, Kavkaz, ... a tady jsme teď! Kluci z Jeseníků a Beskyd, co mají společný cíl a chtějí jít stále výš a těžší cestou.
Kámoši, pro které jsou hory srdcovou záležitostí i životním posláním.


pátek 10. dubna 2015

HORSKÁ VÝZVA JESENÍKY 2015

VÝZVA HOR MNĚ NEJBLIŽŠÍCH II.
Autor: Majky

Úvodní závod seriálu Rock Point Horská výzva byl na mém programu na víkend 10.-11.4.2015 už nějaký ten pátek. A jako každý rok, hlavně u závodu v Jeseníkách, který se koná jako první z celého seriálu a tedy hned na jaře, jsem netrpělivě sledoval předpovědi počasí. Oba s mým čtyřnohým parťákem Buddym máme mnohem radši běh po sněhové pokrývce než po kamenitém terénu. V tom většinou Jeseníky nezklamou, protože na vrcholcích kopců se sníh často drží až do května. Letos bylo ovšem velkým překvapením, když týden před závodem sněžilo jako kdyby byly Vánoce, vlastně na Velikonoce byla v horských střediscích mnohem lepší a sněhově vydatnější lyžovačka, než o Vánočních svátcích J. Bylo tedy jasné, že závod bude na sněhu po celé trase, od startu až po cíl...


Zbytek článku najdete na http://hikehitchhike.blogspot.cz/2015/06/horska-vyzva-jeseniky-2015.html


Žádné komentáře:

Okomentovat