Šerák, Praděd, Jelení studánka, Lysá hora, ... tak tady jsme začínali před deseti lety. První zimní přechody, noční spanilé jízdy a dostatek slivovice.
Alpy, Andy, Himálaj, Ťan Šan, Hindúkuš, Kavkaz, ... a tady jsme teď! Kluci z Jeseníků a Beskyd, co mají společný cíl a chtějí jít stále výš a těžší cestou.
Kámoši, pro které jsou hory srdcovou záležitostí i životním posláním.


neděle 10. března 2013

Kozí štít - zima 2013 (Tatry)

Kozí štít - zima 2013 (Tatry)

(Mrqa, Majky, Jawor) 
Kozí štít

Pozn: Tento příspěvek byl napsán našim kamarádem a spolucestovatelem Jaworem - viz odkaz vpravo na jeho blog.

Bylo něco kolem deváté, když jsme dorazili vlakem do Starého Smokovce. Zrovna jsem se díval z okna vlaku na takový malý smrček zápasící s větrem, když nám průvodčí oznámil, že popadali stromy na železnici a že vlak dál nejede. No počasí nevypadalo moc dobře, tak jsem ocenil kohosi nápad jít se optat na horskou službu, jak to vůbec nahoře vypadá. Na horské službě byl nějaký postarší sympatický strejda, kterej rozdával rady a informace. Optali jsme se ho na situaci a ta věru nebyla dobrá. Nahoře vítr o síle Tatranského čaje a nikomu prý nemůže doporučit nikam chodit. Navíc jediná doprava, co ještě fungovala, byl bus směrem na Lomnicu. Na druhou stranu podle něj bude vichřice kolem poledne kulminovat a večer už by se snad někam dalo dojít...

Zbytek na http://hikehitchhike.blogspot.cz/2013/03/kozi-stit.htmlŽádné komentáře:

Okomentovat